Pharmapoint Logo

Příme modely DTP/DTH

DTP/DTH (Direct to Pharmacy, Direct to Hospital)  jsou modely přímé distribuce, ve kterých výrobce přebírá úlohu distributora, přičemž využívá mimo jiné ustanovení §77, čl.2 Zákona o lécích, kdy: „Distributor je oprávněn smluvně sjednat část distribuce léčivých přípravků u jiné osoby, přičemž jeho odpovědnost za škodu v takovém případě zůstává nedotčena. Distributor (výrobce) si ve smlouvě sjedná právo kontrolovat u této osoby dodržování správné distribuční praxe.“ Výrobce tak přebírá zodpovědnost za dostupnost přípravků i podmínky dodání. PHOENIX, s využitím vlastní logistiky, zajištuje dodání léčiv lékárnám a nemocnicím.
PHOENIX je v současné době vedoucím poskytovatelem této služby farmaceutickým výrobcům. Aktuálně (leden 2017) ji zajišťuje pro 11 renomovaných světových výrobců. V roce 2016 touto cestou dodal na trh šest milionů balení v hodnotě 4,6 mld. Kč.
DTP kanály jsou v současné době nejúčinnějším legálním prostředkem obrany přípravků s omezenou výrobní dostupností proti exportu. Žádný z více než 250 přípravků nefiguruje v TOP statistikách exportovaných produktů, publikovaných Státním ústavem pro kontrolu léčiv a všechny jsou tak plně dostupné českým pacientům. 


www.phoenix.cz
Copyright 2017 | Created by Webster, s.r.o.

PHOENIX lékárenský velkoobchod, s.r.o., K pérovně 945/7, 102 00 Praha 10 - Hostivař, IČ: 45359326, DIČ: CZ45359326
společnost zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 275345
To Top