Pharmapoint Logo

Personální změny v představenstvu PHOENIX Group

Pan Oliver Windholz, který zastával posledních pět let pozici výkonného ředitele, CEO skupiny, ukončí dne 30. září 2019 své působení ve skupině PHOENIX Group. Předseda dozorčí rady skupiny PHOENIX, pan Bernd Scheifele, sdělil, že Oliver Windholz hrál v posledních pěti letech rozhodující roli při formování společnosti a uspěl v rozvoji firmy od čistě farmaceutické distribuce k integrovanému poskytování zdravotní péče. Na pozici výkonného ředitele skupiny PHOENIX Group, bude k 1. listopadu 2019 jmenován pan Sven Seidel. Pan Seidl přichází ze skupiny OTTO v Hamburku, dříve působil na pozici generálního ředitele společnosti LIDL, v níž řídil globální růst, vertikální diverzifikaci a digitální transformaci.
Představenstvo PHOENIX Group bude posíleno o nově vzniklou funkci zodpovědnou za oblasti Prodej a Marketing – distribuce, lékárenské kooperace, jíž se ujme pan Marcus Freitag s platností od 1. listopadu 2019.
Pan Frank Große-Natrop, odpovědný za provoz a logistiku v celé Evropě, odejde do plánovaného důchodu dne 31. ledna 2021. Výběrové řízení na nástupce pana Große-Natropa bylo již zahájeno. „Změny významně posílí odbornost představenstva PHOENIX Group v oblasti prodejních aktivit farmaceutického velkoobchodu, maloobchodu a digitalizace. Zároveň vytvoří předpoklady pro úspěšné zvládnutí budoucích výzev na trhu," řekl Dr. Scheifele.

www.phoenix.cz
Copyright 2017 | Created by Webster, s.r.o.

PHOENIX lékárenský velkoobchod, s.r.o., K pérovně 945/7, 102 00 Praha 10 - Hostivař, IČ: 45359326, DIČ: CZ45359326
společnost zapsána v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 275345
To Top